Poprawne działanie kotła dzięki analizatorowi spalin

0
1062

Zmiana podejścia do ogrzewania budynków wprowadziła wiele obostrzeń prawnych, które ukierunkowane są na minimalizację strat ciepła i obniżenie emisji szkodliwych spalin do atmosfery. Powszechne stały się wymiany starych pieców, a także kontrole już działających. Wobec powyższych pojawia się pytanie o to, czy można kontrolować wydzielanie spalin? Nie ma najmniejszych wątpliwości, że profesjonalne analizatory spalin pozwalają na osiągnięcie zadowalającego ustawienia kotła i uzyskania odpowiednich parametrów.

Nowoczesne i starsze systemy pod lupą

Mogłoby się wydawać, że po wymianie starego kotła na nowy problem nadmiernego zanieczyszczenia spalinami będzie spadał. Tymczasem należy wiedzieć, że niezależnie od zastosowanego systemu grzewczego konieczna jest regularna jego konserwacja i modyfikacja ustawień. Tym samym nie jest prawdą, że raz ustawiony piec będzie osiągał takie same wyniki przez lata bez konieczności ingerencji.

Kluczem do prawidłowego działania jest optymalizacja parametrów i sprawdzanie działania pieca. Pomocnym narzędziem dla instalatorów, serwisantów, kominiarzy i bezpośrednich użytkowników pieców grzewczych są nowoczesne i bardzo czułe analizatory spalin, które podają precyzyjne i wiarygodne wyniki, na podstawie których można przeprowadzać konkretne prace w zakresie ustawienia działania kotła.

Minimalizacja zanieczyszczeń poprzez analizę

Optymalizacja działania systemu grzewczego zmniejsza koszty zużycia paliwa, a przy tym i pozwala na zminimalizowanie zanieczyszczeń. Zarówno prace montażowe nowego kotła, jak i jego serwis nakładają obowiązek poprawności wykonania wszystkich działań, do których należy ustawienie parametrów. Tę czynność zdecydowanie ułatwiają proste w obsłudze i jednocześnie bardzo precyzyjne analizatory spalin, które jednoznacznie wskazują na ewentualne nieprawidłowości.

Innymi słowy, nie ma już mowy o ustawieniu pieca „na intuicję” – w końcu można opierać się na rzeczywistych pomiarach i tym samym uniknąć kosztownych i niejednokrotnie zagrożonych mandatami pomyłek. W czasach, w których zanieczyszczenie powietrza jest tak duże dopełnienie obowiązku dotyczącego niskiej emisji spalin wydaje się oczywiste, stąd analizator spalin może być stosowany nie tylko przez profesjonalistów, ale i użytkowników domowych.

Analizatory spalin dostępne są w ofercie Pascal s.c..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here