Program magazynowy – wsparcie w magazynowaniu i sprzedaży

0
1051

Poprzez zastosowanie nowoczesnego programu magazynowego firma może jeszcze łatwiej prowadzić działania związane z magazynowaniem i sprzedażą.

Oprogramowanie magazynowe, także określane jako WMS od angielskiego Warehouse Management System, to specjalny rodzaj programu komputerowego, który wspomaga zarządzanie przepływem produktów w magazynie. Dodatkowo, może on także wspierać sprzedaż, łącząc ją z pracą magazynu.

Aktualnie oprogramowanie tego rodzaju może działać nie tylko na komputerach stacjonarnych czy laptopach – coraz większym zainteresowaniem cieszy się także oprogramowanie dostępne online, czyli za pośrednictwem internetu. Może ono współpracować także z urządzeniami mobilnymi, w tym ze smartfonami, kolektorami danych.

Czym powinien cechować się dobry program magazynowy? Z pewnością powinno być to oprogramowanie spełniające indywidualne wymagania użytkownika, aby dzięki niemu mógł on jeszcze efektywniej zajmować się prowadzeniem działań w ramach magazynowania i sprzedaży. Szeroka gama dostępnych narzędzi ułatwia wówczas realizację wielu czynności.

Wybrane funkcje programów magazynowych:

– wprowadzanie produktów do magazynu
– prowadzenie przesunięć wewnątrzmagazynowych
– automatyzacja wystawiania dokumentacji
– ustalanie limitów stanów magazynowych
– monitorowanie stanów magazynowych na bieżąco
– obsługa zamówień klientów detalicznych i hurtowych
– tworzenie rezerwacji
– integracja z platformami sprzedażowymi, na przykład z Allegro
– kontrola daty ważności produktów

Funkcje oprogramowania zależne są od jego dostawcy oraz od wybranej wersji, dlatego przy jego doborze warto zapoznać się z różnymi ofertami.

Wdrożenie oprogramowania magazynowego w firmie może przynieść szereg korzyści, które można dostrzec już od pierwszego dnia jego użytkowania – zmniejszenie kosztów, oszczędność czasu, redukcja ryzyka błędów, a z czasem jeszcze wyższe zyski.

Program magazynowy to zatem bardzo dobra inwestycja dla każdej firmy, która pragnie jeszcze efektywniej prowadzić działania w zakresie magazynowania i sprzedaży!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here