Z czego wynikają problemy na parkiecie i dlaczego pomocna okazać się może nauka tańca użytkowego?

0
1263

Strach przed tańcem to wbrew pozorom dosyć powszechne zjawisko. Niestety, ale wiele osób twierdzi, że nie nadaje się do wyjścia na parkiet. Z czego to wynika? Brak pewności siebie, niska sprawność fizyczna i lęk przed krytyką, być może spowodowane nieprzyjemnym przeżyciem związanym z tańcem. Jak to jednak mawiają: czym się strułeś, tym się lecz! Nie pozostaje więc nic innego jak zapisać się na kurs tańca np. użytkowego!

Nieśmiałość? A może brak umiejętności?

Strach przed skompromitowaniem się podczas tańca dotyka wielu osób, ale najczęściej dotyka on mężczyzn. Czy powodem jest nieśmiałość, czy świadomość swojego braku umiejętności, jedno jest pewne: bez próbowania nic się nie zmieni. A warto mieć na uwadze, że przypadłość ta może być uciążliwa nie tylko dla samej osoby nietańczącej, ale i dla jego partnera. Nie mówimy tutaj przecież o tym, że każdy mężczyzna, czy kobieta powinni potrafić tańczyć salsę, czy tango. Mówimy o imprezach, weselach i wyjściach, na których chcieliby oni zatańczyć, ale nie bardzo wiedzą jak się do tego zabrać. Dlatego idealnym sposobem na przełamanie tej bariery jest zapisanie się lekcje tańca użytkowego.

Taniec na każdą okazję

Ci, którzy mają problem z tańczeniem, ale naprawdę chcą tańczyć, zastanawiają się pewnie, co mogą zrobić, aby dać sobie radę na parkiecie. My polecamy zainteresować się kursem tańca użytkowego. Jest to najprostszy sposób na zdobycie umiejętności, które z powodzeniem wykorzystamy na każdej imprezie. Oczywiście, jeśli podjęlibyśmy jakąkolwiek inną naukę tańca, to również owocowałoby to wzrostem pewności siebie i lepszym ruszaniem się na dyskotece. Jednak nie każdy czuje potrzebę uczenia się konkretnego stylu tańca, gdyż nie jest tym tematem w żaden sposób zainteresowany. Natomiast wielu osobom zależy na zwykłej umiejętności ruszania się do każdej muzyki imprezowej. Nauka tańca użytkowego bez wątpienia doda pewności siebie, która okaże się pomocna na każdej imprezie.

Co nam daje taniec użytkowy?

Ogromną zaletą uczestnictwa w kursie tańca użytkowego jest pozyskanie umiejętności prowadzenia w tańcu. Twierdzi się bowiem, że często nasze obawy związane z wyjściem na parkiet dotyczą właśnie problemów z prowadzeniem. Dotyczy to więc w dużej mierze mężczyzn. Problem ten jest głębszy, niż mogłoby nam się wydawać. Często od mężczyzn wymaga się umiejętności tańczenia, a odpowiednie prowadzenie partnerki uznawane jest po prostu za męskie. Dosyć spora presja dla panów, nieprawdaż?

Nie ma jednak powodu do załamania. Każdy jest w stanie opanować podstawy taneczne, dzięki którym prowadzenie w tańcu stanie się naturalne i pozbawione stresu. Tym większa stanie się nasza pewność siebie im więcej dodatkowych figur i ruchów opanujemy. Dlatego taniec użytkowy to opcja idealna dla osób, które uważają się za beznadziejnych tancerzy. Pozwala ona każdemu nauczyć się podstaw, które wykorzystane mogą być w każdej sytuacji, w której chcemy popisać się tańcem. Bez oceniania, pośpieszania i zbędnego napięcia.

A może to właśnie Ty powinieneś zapisać się na kurs tańca użytkowego? Ale uwaga! Rozpocząć on może nieopanowaną fascynację tańcem, a od niej już tylko jeden krok do zagłębienia się w świat przeróżnych stylów tanecznych. Nie dowiesz się bez zapisania na pierwsze zajęcia! Do dzieła!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here