Florysta – ile jest w stanie zarobić?

0
1232

Na to wpływ ma miejsce zatrudnienia, a także uwarunkowania rynkowe. Istotnym czynnikiem który wpływa na nasze wynagrodzenie jest własne zaangażowanie zawodowe i jakość wykonywanej pracy. Trendy w świecie kwiatów cały czas ulegają zmianie. Pojawiają się nowe kompozycje oraz techniki układania czy zdobienia kwiatów. Aby pracować na takim stanowisku wystarczy nam już roczne przygotowanie zawodowe, które oferowane jest przez szkołę policealną. Inną drogą jest uczestnictwo w kursach, które dadzą nam przygotowanie praktyczne do podjęcia pracy jako florysta.

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-florysta/

Jakie wymagania mają pracodawcy co do swoich pracowników?

Do wymagań pracodawców będzie trzeba zaliczyć umiejętności oraz zdolności manualne przyszłych pracowników. Bardzo często pracodawcom zależy na sprawnych, artystycznych i manualnych dłoniach. Istotny jest również zmysłu dotyku, węchu oraz wzroku. Zaburzenia widzenia w postrzeganiu Kolorów czy rodzajów światła znaczące utrudniają pracę w takim zawodzie. Niektórych przypadkach mogą one wręcz skreślić drogę do naszej kariery. Florysta nie może mieć uczulenie na kwiaty oraz pyłki roślin, a także stosowane środki chemiczne i konserwujące, których używa się do roślin.

Dla pracodawcy dobry pracownik będzie taki, który potrafi samodzielnie ocenić jakość oraz użyteczność kwiatów znajdujących się w danej kompozycji. Będzie on miał je też pielęgnować, zadać oraz dobierać pasujące do dekoracji elementy. Musisz też wiedzieć w jaki sposób je słyszeć i stosować. Profesjonalny florysta powinien posiadać wiedzę dotyczącą historii sztuki oraz nurtów artystycznych. Potrzebne jest też dopasowanie kompozycji Kwiatowej do stylu architektonicznego oraz charakteru danej sytuacji.

Florysta – jak wyglądają jego zarobki?

Taki specjalista będzie zarabiał przeciętnie 2370 zł brutto. Kwota ta jest to mediana, która oznacza, że połowa wszystkich florystów z naszym kraju zarabia kwoty znajdującej się w przedziale 2150 zł, a 2830 zł brutto. Kwoty podane wyżej są bardzo uśredniony. Uwzględniają one różne formy zatrudnienia oraz typy działalności pracy w takim zawodzie. Rynek florystyczny w naszym kraju cały czas postępuje, a przedsiębiorcy muszą coraz bardziej doceniać swoich pracowników.

Zobacz też: http://www.rta.com.pl/dietetyk-praca-na-etacie-czy-wlasna-poradnia-dietetyczna/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here