Gdzie i za ile studiować MBA w Polsce? Oferta studiów MBA Wyższej Szkoły Bankowej

0
1386

Tytuł Master of Business Administration wciąż jest niezwykle ceniony przez polskich pracodawców. Nierzadko służy jako przepustka do awansu i wyższej pensji – przełożeni doceniają osoby, które chcą się rozwijać i zdobywać nowe umiejętności. Gdzie w Polsce można – i przede wszystkim, gdzie warto – studiować MBA?

Studia MBA na WSB. Wiele możliwości dla osób z całej Polski

Wyższa Szkoła Bankowa już od dwudziestu lat ma w swojej ofercie studia MBA. Zajęcia prowadzą wieloletni praktycy o bogatym doświadczeniu – dzięki temu mogą przekazać uczestnikom swoje know-how i podzielić się z nimi osobistymi refleksjami dotyczącymi kwestii zarządzania w firmach i problemów, jakie się z tym wiążą.

Obecnie Wyższa Szkoła Bankowa prowadzi studia MBA aż w ośmiu miastach – zajęcia odbywają się w WSB w Gdańsku, Szczecinie, Poznaniu, Toruniu, Bydgoszczy, Wrocławiu, Opolu i Chorzowie.

Studia MBA: nowoczesne programy rozwijające kompetencje miękkie

W większości z wymienionych wyżej miast (pełną ofertę można znaleźć na stronie https://www.studiamba.wsb.pl/oferta) w WSB można aplikować na „klasyczne” studia MBA. Dla wielu menedżerów interesującą opcją mogą być jednak także studia MBA Leadership w gdańskiej WSB (https://www.studiamba.wsb.pl/oferta-studiow/gdansk/korzysci-0). To program stworzony we współpracy między innymi z Deloitte, czyli jedną z firm z tzw. „wielkiej czwórki”. Przedstawiciele firmy prowadzą część zajęć, dzieląc się swoim doświadczeniem. Głównym celem programu MBA Leadership jest rozwinięcie miękkich kompetencji menedżerskich słuchaczy i umożliwienie im zdobycia wiedzy z różnych obszarów zarządzania.

Studia Executive MBA w Poznaniu: rozwijanie umiejętności pod okiem specjalistów z całego świata

W poznańskiej WSB słuchacze mogą natomiast wybrać program EMBA, czyli Executive Master of Business Administration. Aby aplikować, kandydat musi mieć co najmniej 3 lata doświadczenia na stanowisku kierowniczym (pozostałe warunki można sprawdzić na stronie https://www.studiamba.wsb.pl/oferta-studiow/poznan/korzysci-emba).  Słuchaczami zostają zatem doświadczeni menedżerowie, którzy będą mieć okazję do rozwijania swoich umiejętności pod okiem specjalistów z całego świata. Program jest prowadzony wyłącznie w języku angielskim – właśnie we współpracy z ekspertami z różnych krajów.

Studia MBA w WSB: podwójny dyplom i współpraca z uczelniami z całego świata

W przypadku WSB warto również podkreślić międzynarodowy charakter studiów MBA. Większość programów powstała we współpracy z zagranicznym partnerem, a ich absolwenci zdobywają dyplom sygnowany przez uczelnię partnerską. Oferta studiów MBA w WSB jest o tyle wyjątkowa, że uczelnia stale wzbogaca ją o nowe programy, odpowiadające na potrzeby menedżerów z różnych branż. Niezależnie jednak od miasta słuchacze mogą liczyć na dużą dawkę wiedzy, praktycznych warsztatów i nawiązanie licznych biznesowych znajomości.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here