Lifelong learning – dlaczego warto uczyć się przez całe życie?

0
2599

Wiele osób uważa, że edukacja jest etapem związanym wyłącznie z dzieciństwem i młodością. Po osiągnięciu dorosłości i zakończeniu studiów powinien nadejść czas, którym zajmujemy się wyłącznie pracą. Tymczasem to nie do końca prawda.

Specjaliści zajmujący się rozwojem osobistym i karierą zgodnie twierdzą, że uczyć powinniśmy się przez całe życie. Może nam to bowiem przynieść wiele korzyści. Stąd też rosnąca popularność lifelong learningu. Czym jest? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

Czym jest lifelong learning?

Lifelong learning, po polsku zwany również kształceniem ustawicznym to ciągła nauka, rozwój społeczny i zawodowy oraz zdobywanie nowych kompetencji. Zakłada on, że uczymy się przez całe życie i powinniśmy dbać o to, by ciągle rozwijać swoje umiejętności oraz poszerzać swoją wiedzę z wielu różnych dziedzin. Podnosi to naszą sprawność umysłową, atrakcyjność osobistą oraz przede wszystkim zawodową.

W jaki sposób możemy uczyć się przez całe życie?

W dzisiejszych czasach mamy naprawdę sporo możliwości uczenia się przez całe życie. Jedną z nich są studia podyplomowe, na które decyduje się coraz więcej osób w każdym wieku. Poza tym możemy również brać udział w licznych szkoleniach i kursach zarówno zawodowych jak i hobbystycznych. Sposobem na zdobywanie nowych umiejętności jest również udział w konferencjach, otwartych wykładach oraz seminariach. Każdy z nas może więc znaleźć metodę uczenia się, która spełni jego oczekiwania i będzie dopasowana do jego stylu życia. Jeśli szukacie informacji o szkoleniach, kursach i konferencjach może Was zainteresować portal Szkolenia News.

Jakie korzyści daje lifelong learning?

Dbanie o edukacje przez całe nasze życie daje wiele korzyści. Przede wszystkim zdobywając nowe umiejętności nie będziemy mieli problemy ze znalezieniem pracy. Wprost przeciwnie, możemy osiągnąć naprawdę spory sukces zawodowy i świetnie radzić sobie na rynku pracy pomimo, że świat się zmienia, a wraz z nim pożądane przez pracodawców umiejętności. To jednak nie wszystko. Ciągła nauka sprawia, że nasz umysł dłużej pozostanie sprawny, nasza pamięć będzie dużo trwalsza i pozwoli nam lepiej funkcjonować na co dzień. Warto również wspomnieć, że zarówno kursy, jak i konferencje czy sympozja są doskonałą okazją do poznania nowych, ciekawych osób.

Podsumowując, lifelong learning to trend, którym warto się zainteresować. Zdobywanie nowych umiejętności może bowiem przynieść nam wiele korzyści zarówno w życiu zawodowym, jak i osobistym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here