Paleta h1 – wiodący nośnik w branży spożywczej i mięsnej

0
1211

Branża spożywcza to szczególnie duże wyzwanie dla logistyki. Bardzo wiele produktów wymaga szczególnych warunków podczas transportu, a ich zazwyczaj krótki termin ważności zdecydowanie sprawy nie ułatwia. Jednym z rozwiązań branży logistycznej są palety h1, które powstały właśnie z myślą o przemyśle spożywczym i mięsnym.

Paleta h1 – krótka charakterystyka

Tego rodzaju paleta, czyli tzw. higieniczna, to nośnik zaprojektowany i wykonany przede wszystkim z myślą o transportowaniu produktów spożywczych, w tym szczególnie mięsa. Jest niezwykle lekka, ponieważ waży zaledwie 18 kg, ale jej udźwig może wynosić nawet 5000 kg. Daje to wyjątkowe możliwości logistyczne, tym bardziej że paleta h1 pasuje wymiarami do znormalizowanych europalet i tym samym również może być obsługiwana przez wszystkie wózki widłowe. Jest niezwykle odporna na działanie warunków atmosferycznych. Jest to zakres aż od -40 do 80 stopni Celsjusza. Tworzywo, z którego została wykonana, jest przeznaczone do kontaktu z żywnością.

Normalizacja względem europalety

Paleta h1 wymiary posiada zgodne z euronormami. Jest to przede wszystkim standardowy i najpopularniejszy wymiar europalety, czyli 1200 x 800mm. Jej wysokość to 160 mm. Dzięki temu jest wiodącym tego typu nośnikiem wykorzystywanym w branży spożywczej czy mięsnej. Wykorzystywana jest do transportu i magazynowania przez wielu producentów i odbiorców tego rodzaju artykułów spożywczych w Polsce oraz Unii Europejskiej. Dzięki niej firmy logistyczne mogą zapewnić transport na najwyższym poziomie.

Dlaczego palety h1 to najlepszy nośnik w branży spożywczej?

Posiadają zdecydowane zalety, które stawiają ją znacznie wyżej

od innych tego rodzaju nośników. Są to między innymi:

– Tworzywo, z którego została wykonana jest przeznaczone do kontaktu z żywnością. Jest również niezwykle odporne na zmienne temperatury, nawet bardzo niskie i wysokie oraz na uszkodzenia mechaniczne.

Paleta h1 wymiary posiada standardowe do norm europejskich europalety. Tym samym jest kompatybilnym nośnikiem do innych palet i wózków widłowych.

– Jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości, a jej perforacje umożliwiają odpowiednią cyrkulację powietrza.

– Jest wielokrotnego użytku oraz posiada odpowiednie atesty i certyfikaty.

– Nie absorbuje wilgoci i tym samym zapobiega gromadzeniu się zarazków i bakterii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here