Stoły przemysłowe – pomoc w organizacji pracy w warsztacie, hali produkcyjnej i nie tylko

0
795

Stoły przemysłowe to specjalistyczne meble znajdujące zastosowanie w wielu przedsiębiorstwach. Najchętniej wykorzystuje się je w tych miejscach, gdzie występuje potrzeba wykonania pracy manualnej przy odpowiednio zaaranżowanym do tego stanowisku. Jeśli zależy ci na sprawnym przebiegu pracy oraz wysokim poziomie organizacji – wówczas warto wybrać właśnie stoły przemysłowe. Poniżej podpowiadamy – na jakie cechy i parametry tych mebli zwrócić uwagę w czasie zakupu, by wybrany mebel był najwyższej jakości.

Ergonomia – dla wzrostu wydajności pracy oraz troski o zdrowie pracowników

Względy ergonomiczne mają kluczowe znaczenie w czasie dobierania stołów przemysłowych. Wykonywana przy nich praca powinna przebiegać sprawnie, wygodnie i bezpiecznie, z perspektywy osoby przy nim pracującej. Dlatego warto zwrócić na kilka cech i właściwości, które z pewnością podniosą parametry ergonomiczne danego mebla.

Przede wszystkim ważna jest możliwość regulacji ustawienia stołu. Najważniejsza jest oczywiście możliwość regulacji ustawienia blatu – jego opuszczania lub podnoszenia, zgodnie z wymogami i preferencjami osób przy danym meblu siedzących. Dzięki temu możemy także dostosować blat do wykonywania obowiązków w pozycji siedzącej jak i stojącej.

Modułowość stołów również działa na ich korzyść. Wiele spośród dostępnych stołów przemysłowych posiada moduły – takie jak szafki, regały, segregatory, haki, zawieszki – które można dość swobodnie regulować, zmieniając ich ustawienie. Dzięki temu, dany stół można dostosować do wymogów konkretnego stanowiska pracy, a także zmieniać jego aranżację w zależności od zakresu prac wykonywanych na jego blacie.

Ergonomia w stołach specjalistycznych – o czym jeszcze warto pamiętać?

Wśród dostępnych stołów przemysłowych znajdziemy także te, dedykowane do konkretnych zadań. Stoły do pakowania, do montażu, stoły dla elektryków – to rodzaje mebli, które mogą znacząco ułatwić pracę wielu specjalistów różnych branż.

Przykładowo, stoły przeznaczone do pracy z elementami elektrycznymi są wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia uniemożliwiające porażenie prądem. Stoły do montażu są natomiast w maksymalnym stopniu stabilne, redukując nawet najmniejsze wstrząsy mogące zaszkodzić naszej pracy.

Dlatego poszukując stołu przemysłowego dedykowanego do konkretnego stanowiska warto skorzystać z oferty RA Construction, dostępnej pod adresem: https://raconstruction.pl/kat/stoly-przemyslowe/. Oferowane w niej stoły to meble ergonomiczne, dedykowany do wykonywania różnego typu prac. RA Construction oferuje także możliwość wykonania mebli przemysłowych na specjalne zamówienie – dostosowując rozmiar ich blatu oraz ilość i rodzaj zastosowanych modułów.

Ostatnim elementem mającym duży wpływ na przydatność danego stołu w miejscu pracy jest obecność kółek. Dzięki nim stół staje się meblem mobilnym i można go przemieszczać pomiędzy różnymi stanowiskami pracy. W wielu zakładach i firmach możliwość taka ma bardzo duże znaczenie – pozwala nam na korzystanie ze stołu w tym miejscu, w którym akurat jest potrzebny. Szczególnie chętnie ze stołów mobilnych korzystają pracownicy hal produkcyjnych, którzy przemieszczając się wzdłuż taśm produkcyjnych, potrzebują zabrać z sobą akurat używane mebel.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here