Wątpliwości przy rozliczaniu marynarzy

0
1455

W marynarskim środowisku wiele osób jest przekonanych, że osoby z takim zawodem nie da się znaleźć i zweryfikować jej dochodów. Nie jest to oczywiście prawda, ponieważ marynarz gdzieś istnieje, rezyduje, a czasem dokonuje też większych zakupów. Jest tak samo łatwy do odnalezienia jak każdy inny człowiek parający się dowolnym zawodem.

Radca Prawny Natalia Zielmachowicz i jej dobra kancelaria radcowska powinny być podstawowe kontakty każdego dbającego o siebie marynarza, ponieważ podatki marynarskie to niezbyt prosty temat.

Zakup nieruchomości i ruchomości

Zakupując nieruchomość w postaci domu lub mieszkania, czy też samochód marynarz musi uiścić podatek od czynności prawnych jednocześnie składając odpowiedni wniosek do właściwego mu Urzędu Skarbowego – podatki dla marynarzy również istnieją. To automatycznie rejestruje go w ewidencji podatników. Urząd ma pełne prawo zażądać wyjaśnień skąd podatnik posiadał pieniądze na dokonany zakup.

Informatorzy

Każdy marynarz może zostać skontrolowany przez Urząd Skarbowy, kiedy zostanie zgłoszony do tego chociażby przez członka rodziny. Jest to możliwe i często praktykowane.

W innej sytuacji marynarz może zostać skontrolowany w wyniku wysłanego przez zagraniczne Państwo zawiadomienia do polskiego Urzędu Skarbowego. Zawiadomienie dotyczyć ma przychodów uzyskanych przez marynarza za granicą i uiszczony podatek za pracę marynarzy. Praktykuje coś takiego Dania, Norwegia, czy też Holandia.

Roczne rozliczenie

Rozliczanie podatków marynarzy i rozliczenie podatkowe rodzin marynarzy to proces, którym powinien się zająć specjalista posiadający odpowiednią wiedzę. Samodzielne zajęcie się tym tematem musi być poparte dużą wiedzą. Warto skorzystać z pomocy i zajrzeć na stronę https://radcaprawny-trojmiasto.pl/

Każda czynność finansowa i podatkowa wykonywana przez marynarza powinna być przez niego wcześniej konsultowana po to, aby uniknąć sytuacji bez wyjścia. Zdecydowanie drożej będzie kosztować zapłacenie kary podatkowej, niż skorzystanie z porady prawnej kosztującej co prawda kilkaset złotych, ale ciągle tańszej niż konsekwencje źle prowadzonych rozliczeń podatkowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here