Jak dobierać hasztagi na Instagramie?

0
665

Odpowiedni hasztag na Instagramie to podstawa

Każdy z nas, zakładając konto na jednym z wielu oferowanych w Internecie portali społecznościowych, myśli o tym, aby to co w nim zamieszcza dotarło do jak najszerszego grona odbiorców. Nie chodzi tu tylko o najbliższe otoczenie, ale o niemal cały świat. Bycie popularnym to dziś ogromny plus. Rozpoznawalność budzi pozytywne emocje oraz daje zdecydowanie większą pewność siebie. Warto więc zadać sobie jedno, ale za to zasadnicze pytanie: Co zrobić, aby nasz profil trafił do wielu?

Instagram daje nam możliwość używania tzw. hasztagów. Czym są hasztagi? To odnośniki, które konkretyzują poszczególne kategorie zdjęć czy też postów. Jeśli więc chcemy, aby nasze zdjęcie obejrzało jak najwięcej osób, warto pomyśleć nad umieszczeniem pod nim odpowiedniego hasztagu.

Jak już wspomniano, hasztag to odsyłacz. Hasztagi to uniwersalny język, łączący wszystkich użytkowników Instagrama. Jeśli więc zależy nam na pokazaniu siebie szerokiej grupie odbiorców, nie tylko w naszym kraju, ale i w najdalszym zakątku świata, należy używać hasztagów pisanych w najpopularniejszych językach świata – podpowiada specjalista z Polskielajki.pl.

Jakich hasztagów używać?

Hasztagi jak już wiadomo, służą do wyszukiwania konkretnych zdjęć. Chcąc zatem uzyskać wysokie wyniki oglądalności, musimy ułatwić innym użytkownikom dotarcie do naszych zdjęć. Najkrótszą drogą do osiągnięcia tego celu są właśnie odpowiednie hasztagi.

Dodając hasztagi pod zdjęciem warto zadbać o odpowiednim dopasowaniu tematycznym, adekwatnym do scen przedstawionych na zdjęciu. Tagi muszą jak najdokładniej opisywać nie tylko kto jest na zdjęciu oraz gdzie jest ono wykonywane, ale również uczucia, które mu towarzyszą. Warto również stosować hasztag o szerszym znaczeniu.

Umieszczając hasztagi pod zdjęciem warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Jedna z nich jest używanie hasztagów o odpowiedniej długości. Nie warto stosować zbyt długich nazw, podobnie jak i zbyt krótkich. Bardzo ważne aby hasztag jak najdokładniej precyzował to, co chcemy innym użytkownikom przekazać. Obecnie wielu użytkowników utożsamia się z danym miejscem, wydarzeniem, marką, czy przynależnością do konkretnej społeczności. Warto o tym pamiętać podczas dobierania hasztagów. Mogą one również być związane z jakimś wydarzeniem bądź atrakcją.

Podczas doboru hasztagów nie wolno zapomnieć o nieużywaniu tzw. hasztagów zakazanych. Są to takie odnośniki, które w swojej nazwie zawierają nawoływanie do nienawiści czy uprzedzeń rasowych lub religijnych. Nie chcąc zatem ryzykować blokady konta, warto pamiętać o omijaniu takich hasztagów szerokim łukiem.

Żeby więc zoptymalizować osiągi na Instagramie dzięki hasztagom, należy dostarczać je w sposób odpowiedni. W sposób dzięki któremu trafią tam, gdzie naszym założeniem jest aby trafiły. Nie należy też przesadzać z ilością hasztagów pod zdjęciem. Zalecana, optymalna ilość wynosi około 10 hasztagów, a maksymalnie możesz ich dodać aż 30.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here