Angular czy React – co ma szansę przetrwać w środowisku developerskim?

0
1737

Programowanie jest taką dziedziną, na temat której choć podstawowe informacje przydadzą się każdemu. Ułatwiają one zrozumienie różnych zależności zachodzących w firmie, co usprawnia ich kontrolę oraz walkę z konkurencją. Argumentację tego stwierdzenia wzmacnia fakt, że funkcjonowanie wszystkich przedsiębiorstw w coraz większym stopniu opiera się na marketingu internetowym.  Angular i React są dwoma najpopularniejszymi platformami do programowania aplikacji. Wykorzystywane są przez takie znaczące firmy jak Google, Instagram, Netflix, Twitter itp. Poniżej przyjrzymy się specyfikacji każdej z nich, jakie mają wady i zalety, a przede wszystkim, który z nich ma większą szansę przetrwania w środowisku deweloperskim. Dobra znajomość tych programów może otworzyć drzwi do zdobycia świetnej pracy zdalnej dla programistów (np. przy pomocy rekrutacji talentów Finitec: https://www.finitec.pl/wspolpraca)

Angular a React — ogólna charakterystyka

Cechą charakterystyczną Angulara jest fakt, że wspiera go Google i jest on najbardziej popularną strukturą dla tej wyszukiwarki. Ten framework JavaScriptowy oparty na TypeScript, wykorzystywany jest przez takie serwisy społecznościowe, jak Instagram i WhatsApp. Jest on nieco mniej elastyczny niż React, który z kolei obsługuje nie Google, a Facebook. React to inaczej biblioteka JavaScript specjalizująca się w tworzeniu poszczególnych komponentów dla interfejsów różnych aplikacji, nie tylko internetowych, ale także natywnych. Wielu użytkowników zdecydowało się na pracę właśnie z tym programem, ze względu na jego wyjątkowe funkcje. Który z nich, wobec tego, ma większe szanse na przetrwanie i ostateczną dominację w tej branży?

Angular czy React — który z nich ma większe szanse rozwojowe?

Odpowiedź na to pytanie prawdopodobnie będą znali jedynie programiści, którzy na co dzień lub bardzo często pracują ze wspomnianymi programami. Obecnie poziom współczynnika używalności zarówno dla Reacta, jak i Angulara jest porównywalny. Każdy z nich ma osobliwe korzyści, w zależności od tego, do czego jest wykorzystywany oraz jaki poziom wiedzy reprezentuje dany beneficjent programu. Angular z początku może wydawać się trudniejszy w obsłudze, ale tylko, gdy opanuje się jego funkcje, daje on spore możliwości. Ponadto atutem w jego przypadku jest to, że jego relatywna statyczność pomaga w szybkim wynajdywaniu i rozwiązywaniu programów, które można napotkać przy programowaniu. Ponadto, najwięcej aplikacji opiera się właśnie na nim. Na tej podstawie można by było stwierdzić, że to on wygra pojedynek z Reactem. Nie jest to jednak oczywiste, ponieważ mimo że React jest nieco bardziej skomplikowany, nieregularny, pełen zależności i nieprzewidzianych zmian ma on ogromny potencjał rozwojowy. Ogromnym atutem jest to, że obsługuje on nie tylko aplikacje internetowe, ale także natywne. Z czasem to on może stać się symbolem innowacyjności i kreatywności, co ludzie ostatecznie cenią sobie najbardziej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here