Dlaczego indywidualne lekcje angielskiego są najskuteczniejsze?

0
214

W dzisiejszych czasach dobra znajomość języka angielskiego to podstawa, ponieważ zapewnia nie tylko dobry start w szkole, ale co ważniejsze na rynku pracy, ponieważ pozwala na znalezienie atrakcyjniejszej i lepiej płatnej pracy. Ponadto umiejętność rozumienia i płynnego posługiwania się językiem obcym, daje możliwości poznawania i jednocześnie zrozumienia wszechobecnych kultur świata. Takie poszerzanie horyzontów sprawia, że stajemy się bardziej otwarci, pewni siebie i rozwijamy swoją kreatywność.

Indywidualny kurs angielskiego z lektorem online – dla kogo?

W ostatnich latach angielski przez Skype cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród osób, chcących w komfortowy, a co ważniejsze skuteczny sposób nauczyć się języka angielskiego. Nic w tym dziwnego, ponieważ decydując się na indywidualny kurs angielskiego z lektorem online, nie mamy do czynienia z presją grupy, sami decydujemy o częstotliwości spotkań z lektorem, którego uwaga skupia się wyłącznie na jednej osobie. Podczas takich zajęć na bieżąco poprawiane są nasze błędy, co pozwala na indywidualny rozwój tych umiejętności/zdolności językowych, które wymagają doskonalenia. Program takiego kursu dostosowywany jest do indywidualnych potrzeb uczestnika, a intensywne konwersacje prowadzone z lektorem w formule jeden na jeden w znacznym stopniu ułatwiają przełamanie bariery językowej.

Indywidualny angielski przez Skype – dlaczego warto?

W przypadku indywidualnych zajęć z lektorem online możemy liczyć na szereg wymiernych korzyści, na które nie mogliśmy liczyć np. podczas zajęć języka angielskiego w szkole w grupie 20 lub 30-osobowej. Wynika to z tego, że uwaga nauczyciela w tym momencie nie mogła być skupiona wyłącznie na jednej osobie, przez co nie mógł lub nie był w stanie pomóc w poprawieniu, a tym bardziej nauczeniu dobrej znajomości języka. W przypadku indywidualnego kursu angielskiego z lektorem możemy liczyć m.in. na:

  1. Dobranie materiału pod nasze potrzeby i możliwości – zanim zaczniemy naukę, lektor sprawdza nasz poziom zaawansowania, po czym jest w stanie spersonalizować w taki sposób materiały, które pozwolą na rozwijanie swoich umiejętności.
  2. Płynniejszą pracę i postępy niż w grupie, nawet gdy pracujemy na podręczniku – na zajęciach indywidualnych sami dyktujemy tempo/czas, w jakim przyswajamy dany zakres materiału, w tym m.in. słownictwo. W kwestii czynionych postępów bardzo dużo zależy od nas samych, lektora, a także wyznaczonego celu. Jednak lekcje indywidualne pozwalają na większe skupienie podczas zajęć.
  3. Większą ilość mówienia (konwersacji) – jest to chyba największa zaleta kursu indywidualnego z lektorem, ponieważ w przypadku lekcji jeden na jeden mamy możliwość prowadzenia rozmów w bezpiecznym środowisku bez krępacji i presji, co z pewnością pomoże nam w stresujących sytuacjach, tj. kontaktach z nieznajomym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here