Dlaczego warto założyć konto osobiste w banku?

0
1289

Zastanawiasz się, czy warto założyć konto bankowe? Odpowiedź jest tylko jedna – oczywiście, że warto. Poznaj argumenty przemawiające za otwarciem rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego.

ROR, czyli co?

ROR to nic innego, jak rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, choć częściej używa się określenia konto osobiste lub konto bankowe. Jednocześnie konto osobiste to najpopularniejszy i najczęściej wybierany produkt bankowy. Jego posiadanie pozwala na korzystanie z rozmaitych usług każdego dnia. Przy wyborze konta bankowego warto zwrócić uwagę przede wszystkim na określone przez bank dodatkowe opłaty. W tym celu zapoznaj się z tabelą opłat i prowizji przed podpisaniem dokumentów.

Czemu warto mieć konto w banku?

Na koncie osobistym możesz przechowywać swoją gotówkę, a także bardzo wygodnie i komfortowo nią zarządzać. Choć samo to jest już dużą zaletą przemawiającą za założeniem rachunku osobistego w banku, to warto zwrócić uwagę na coś innego – środki zdeponowane w ten sposób podlegają bowiem pełnej ochronie. Znaczy to, że o wiele większy ryzyko kradzieży, zgubienia lub zniszczenia gotówki występuje, jeśli przechowujesz ją w przysłowiowej skarpecie, niż w banku. A przecież możesz skorzystać ze swoich pieniędzy w dowolnym momencie, wystarczy użyć karty debetowej lub zalogować się do systemu bankowości elektronicznej. Ponadto gotówka na twoim koncie podlega ochronie Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do kwoty 100 000 euro. W związku z tym nie musisz obawiać się utraty swoich oszczędności. Warto jednak pamiętać, że ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego nie są objęte m.in. inwestycje w waluty, surowce i akcje.

To oczywiście nie wszystkie korzyści, na jakie możesz liczyć po otwarciu konta osobistego. Konto bankowe to zwiększenie kontroli nad swoimi przychodami i wydatkami oraz świetny sposób na to, aby zacząć oszczędzać pieniądze. Za pomocą bankowości elektronicznej dokonasz płatności bezgotówkowej, w zaledwie kilka chwil przejrzysz także całą historię swojego rachunku. Możesz przejrzeć raporty dotyczące swoich wydatków i sprawdzić, na jakie potrzeby wydajesz najwięcej gotówki. Ponadto konto osobiste może być jednym z elementów wyliczania twojej zdolności kredytowej. Dlatego warto zadbać o regularne wpływy na konto bankowe oraz utrzymywać odpowiednio wysoki jego stan. Wszystko to może zwiększyć twoje szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji w momencie starania się o kredyt.

Jeżeli chcesz zyskać więcej swobody i cieszyć się ogromem możliwości usług bankowych, jak np. płatności bezgotówkowe czy bankowość elektroniczna, jak najszybciej załóż konto osobiste. Sama procedura otwarcia rachunku trwa zaledwie kilka chwil, więcej czasu warto jednak poświęcić na znalezienie właściwej oferty. Aby tego dokonać, skorzystaj m.in. z wyszukiwarek, porównywarek i rankingów. Rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy ułatwia załatwianie wielu sprawunków każdego dnia i bardzo szybko odczujesz, jak wiele zmienia posiadanie konta i karty debetowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here