Fotowoltaika dla firm – inwestycja w przyszłość

0
567

Chcesz żeby Twoja firma była ekologiczna i korzystała z OZE? Jako właściciel zastanawiasz się nad inwestycją w fotowoltaikę? Sprawdź jakie korzyści płyną z instalacji fotowoltaicznych i podejmij działanie!

Fotowoltaika dla biznesu

Inwestycja w fotowoltaikę może przynieść Twojej firmie bardzo duże zyski i pozytywnie oddziaływać na wiele dziedzin rozwoju Twojej działalności. Energia OZE czyni Twój biznes wielce ekologicznym, przy jednoczesnym dużym zarobku. W jaki sposób zarabiasz na instalacji? Bardzo łatwo, dzięki odnawialnemu źródłowi energii oszczędzasz energię elektryczną, której ceny są ostatnio non stop podwyższane, oprócz tego nadwyżkę energetyczną zapewnioną przez fotowoltaikę możesz sprzedać do miejscowej sieci energetycznej. W ten sposób zyskujesz dwukrotnie. Pomimo, że panele fotowoltaiczne dla firm są bardzo drogie, w skali rocznej oszczędzisz około 10 tys. złotych, co po 8 latach da Ci zwrot kosztów instalacji i późniejszy zysk.

Możliwość dofinansowania inwestycji

Firmom przysługują liczne dotacje, która mogą sfinansować nawet 80% inwestycji. Rząd jest bardzo przychylny fotowoltaice, ponieważ jego celem jest rozpowszechnienie programów wspierających OZE. Chce zwiększyć ilość paneli fotowoltaicznych wykorzystywanych przez gospodarstwo domowe, a tym samym zmniejszyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Istnieje możliwość otrzymania dotacji lub pożyczki z programu „Energia Plus”. Dofinansowanie obejmuj 85% kosztów w przypadku pożyczki oraz 50% kosztów w przypadku dotacji. Kolejną możliwością dofinansowania są nie tylko projekty rządowe, ale również programy regionalne, które obejmują niektóre wsie czy miasta. Inną formą pomocy finansowej, dla mniejszych przedsiębiorstw, jest kredyt z gwarancją Biznesmax, jest on udzielany przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

Jak widzisz istnieje wiele rozwiązań dla mniejszych czy większych działalności gospodarczych. Od Ciebie zależy, z której opcji skorzystasz i czy zdecydujesz się na inwestycję w panele fotowoltaiczne. Oprócz korzyści dla własnego portfela taka inwestycja wiąże się przede wszystkim z korzyściami dla środowiska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here