Ile kosztuje laptop do nauki?

0
774

Sprawdzamy ceny laptopów dla dzieci i młodzieży, przedstawiamy modele odpowiednie do szkoły. Zobacz poradnik i dowiedz się, czym kierować się przy wyborze sprzętu dla ucznia.

Zbliża się rok szkolny i według zapowiedzi Ministerstwa Edukacji i Nauki wszyscy uczniowie będą realizować zajęcia w formie stacjonarnej. Z drugiej strony istnieje duże zagrożenie kolejną falą pandemii, więc część rodziców przygotowuje dzieci do zajęć w domu. Lekcje online wymagają odpowiedniego sprzętu: komputera i słuchawek z mikrofonem. Jaki laptop wybrać dla dziecka? Podpowiadamy!

Czym kierować się przy wyborze laptopa dla dziecka?

Od laptopa do nauki oczekujemy tego, by był lekki, miał dość duży ekran i przede wszystkim szybko i sprawnie działał. Ważna jest również wygodna klawiatura. 

Pierwszym parametrem, na jaki warto zwrócić uwagę, jest procesor. Najpopularniejszymi procesorami stosowanymi w laptopach są układy Intel. 

Jakie są rodzaje procesorów Intel? 

  • Intel Celeron i Intel Atom – stosuje się je w komputerach z najniższej półki cenowej, są przeznaczonych do najprostszych zadań, przeglądania internetu.
  • Intel Pentium – nieco wyższa wydajność, wystarcza do podstawowych zadań, laptopy z takim procesorem są stosunkowo tanie.
  • Intel Core i3 – jeden z najczęściej stosowanych procesorów, przeznaczone do komfortowej pracy, nauki, obróbki zdjęć.
  • Intel Core i5 – ich wydajność pozwala na wielozadaniową pracę, obsługę wymagających aplikacji i gier.
  • Intel Core i7 – bardzo wydajne procesory, które sprawdzą się zarówno do rozrywki, edycji filmów, grafiki oraz projektowania.
  • Intel Core i9 – najmocniejsze układy firmy Intel, są najdroższe i przeznaczone dla najbardziej wymagających użytkowników. 

Jaki wybrać do nauki dla dziecka? Jeśli chcemy, by laptop służył przez kilka lat, warto wybrać komputer z procesorem Core i3 lub wyższym. Warto wydać nieco więcej, by mieć pewność niezawodności – w razie potrzeby można posłużyć się kalkulatorem pożyczek na stronie https://www.provident.pl/kalkulator-pozyczki, który pozwoli sprawdzić ewentualną ratę i cenę usługi. 

Kolejna ważna sprawa to pamięć RAM, która odpowiada za szybkość działania procesora. Im większa pamięć RAM, tym oczywiście lepiej. Zaleca się, by laptop do nauki miał minimum 4GB pamięci RAM. Najlepiej jednak sprawdzi się pamięć 8GB RAM. 

Jeśli komputer nie będzie wykorzystywany do grania, to w zupełności wystarczy karta graficzna  GeForce GTX 1050 lub GeForce GTX 1050Ti lub AMD RX560. Te karty pozwolą na zachowanie płynnej animacji.

Jakie są ceny laptopów dla dzieci?

Przyzwoity laptop z dobrymi parametrami jesteśmy w stanie kupić za około 2000 zł. Z pewnością nie warto wybierać tych, które kosztują poniżej 1800 zł. Do laptopa warto dobrać słuchawki z wbudowanym mikrofonem, najlepiej sprawdzą się słuchawki bezprzewodowe.

Cały zestaw do zdalnej nauki dla dziecka będzie kosztował w granicach 2500-3000 zł. Jeśli nie chcemy jednorazowo wydawać takiej kwoty, warto sprawdzić kalkulator pożyczek, by koszt sprzętu rozłożyć na wygodne raty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here