Leasing konsumencki krok po kroku

0
734

Chciałbyś zdecydować się na podpisanie umowy leasingowej jako osoba prywatna, ale do końca nie wiesz, w jaki sposób wygląda ta procedura? Nie musisz się o nic martwić, gdyż nie ma w niej nic trudnego. Pokażemy ci, że możesz bez najmniejszego wahania zdecydować się właśnie na taką formę własności.

Samochód w leasingu – jak to działa?

Leasing samochodów jeszcze do niedawna kojarzył się nam głównie z rozwiązaniem biznesowym, jednak obecnie sięgają po niego również osoby prywatne. Jest to atrakcyjna forma użytkowania samochodu, która opiera się na jego wykorzystaniu na podstawie odpowiedniej umowy leasingowej i przy wnoszeniu regularnej, miesięcznej opłaty. Jest ona równa przewidywanej kwocie, o jaką spada wartość auta podczas jego jazdy, co oznacza, że często jest znacznie niższa niż klasyczna rata kredytu.

Leasing prywatny, podobnie jak leasing firmowy, może zakończyć się na dwa sposoby, co również zwiększa jego atrakcyjność. Pierwszy z nich to wymiana auta na nowe, również użytkowane w ramach leasingu. Drugi to wykupienie użytkowanego dotychczas pojazdu.

Jakie samochody można otrzymać w ramach leasingu?

Leasing konsumencki oferowany przez Volkswagen Financial Services pozwala na skorzystanie z wielu różnych samochodów marek takich jak Skoda, Audi czy Volkswagen. Są to auta nowe, z możliwym do wybrania wyposażeniem podstawowym lub dodatkowym. Dzięki temu możesz podróżować dokładnie takim autem, o jakim marzysz, czując się w pełni komfortowo.

Jak przebiega procedura podpisania umowy leasingowej?

Pierwszym krokiem do nawiązania umowy leasingowej jest bez wątpienia odwiedzenie autoryzowanego dealera wybranej marki samochodu i wybór modelu, który jest najbardziej interesujący. Następnie ustalane są wszystkie warunki podpisywanej umowy, w tym między innymi długość jej trwania, wariant zakończenia, wysokość początkowej wpłaty własnej oraz limit przejechanych kilometrów.

Po ustaleniu wszystkich szczegółów kolejnym krokiem jest wypełnienie wniosku, co jest dokonywane wspólnie z doradcą. Dzięki temu będziesz miał pewność, że twój pojazd będzie dokładnie taki, jaki chcesz. W tym momencie musisz też przedstawić niezbędne dokumenty tożsamości.

Po zaledwie 60 minutach możesz otrzymać decyzję o przyznaniu ci finansowania w ramach leasingu konsumenckiego. Oznacza to, że wszystkie formalności jesteś w stanie załatwić podczas zaledwie jednej wizyty w salonie. Następnie wystarczy już tylko odebrać kluczyki i gotowe!

Czy leasing konsumencki jest dla ciebie?

Jeśli chcesz szybko, wygodnie i bez nadmiaru formalności odebrać wymarzone auto, a dodatkowo liczysz na niską ratę – tak, leasing konsumencki jest z całą pewnością właśnie dla ciebie. Odznacza się on atrakcyjnymi warunkami, dostępnością i niskimi ratami, które z pewnością będą dla ciebie dostępne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here