Plastyka powiek – co warto o niej wiedzieć?

0
722

Plastyka powiek to coraz popularniejszy zabieg wykonywany w ramach medycyny estetycznej. Polecany jest każdemu, kto zmaga się z nadmiarem luźnej skóry, jej obwisłością czy tzw. workami pod oczami. Chociaż najczęściej przyczyną skłaniającą do wykonania plastyki powiek są względy estetyczne, to niekiedy zabieg jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania w codziennym życiu. Co warto o nim wiedzieć?

Plastyka powiek – co warto wiedzieć o zabiegu?

Plastyka powiek, inaczej nazywana też korektą polega na wycięciu fragmentu skóry wraz z częścią mięśnia, w taki sposób, aby blizna była jak najmniej widoczna. Zazwyczaj cięcie przeprowadza się poniżej linii rzęs przy dolnej powiece lub w miejscu naturalnego fałdu powieki górnej. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa od 60 do 90 minut, a efekty utrzymują przez długi czas, nawet do kilku lat. Komu jest polecany? Wykonuje się go w przypadku trwale utrzymujących się worków pod oczami lub rozciągniętej i pomarszczonej skóry powiek górnych lub dolnych. Problemy ze skórą w tych okolicach mają bardzo negatywny wpływ na wygląd całej twarzy, sprawiając, że wygląda ona na bardziej zmęczoną i starszą. U niektórych osób problem obwisłej skóry jest tak zaawansowany, że zaczyna ona przysłaniać źrenice i uniemożliwiać normalne widzenie – w takiej sytuacji zabieg jest niezbędny, aby przywrócić komfortowe funkcjonowanie. Plastyka powiek może być wykonana za pomocą tradycyjnej metody, która wymaga nacięcia skóry lub laserowej, bez użycia skalpela.

Jakie są zalety plastyki powiek?

Plastyka powiek Warszawa to sposób, aby w skuteczny i sprawny sposób poprawić swój wygląd, a tym samym zyskać pewność siebie i poczucie atrakcyjności. Pod wpływem czynników zewnętrznych oraz upływu czasu skóra na powiekach staje się mniej elastyczna, odbierając spojrzeniu blask. Korekcja powiek to prosty zabieg, który potrafi sprawić, że twarz prezentuje się młodziej. Uznaje się, że to jeden z najczęściej wykonywanych ingerencji chirurgicznych w obrębie twarzy. Decydują się na niego zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Pacjentami są najczęściej osoby po 35 roku życia, kiedy to w skórze zaczyna ubywać kolagenu. Zabieg obarczony jest niewielkim ryzykiem i odsetek powikłań jest nieznaczny, dlatego już od wielu lat cieszy się dużą popularnością. Cały proces jest bezbolesny i nie wymaga długiej rekonwalescencji, a jego efekty utrzymują się przez wiele lat. Mimo tego, nie ma żadnych przeciwskazań, aby po upływie dłuższego czasu zdecydować się na jego powtórzenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here