International Finance – studia dla osób, które na co dzień potrzebują znajomości finansów

0
1176

Rynek pracy nieustannie się zmienia, ale prognozy zatrudnienia w szeroko pojętej branży finansów  wciąż są bardzo optymistyczne. Pracodawcy poszukują specjalistów do spraw bankowości, podatków, księgowości, consultingu finansowego czy controllingu. Przepustką do wymarzonej kariery w tej branży są studia podyplomowe International Finance. Dowiedz się, na czym polega studiowanie tego kierunku i ile możesz zyskać, jeśli się na niego zdecydujesz!

Dla kogo są studia podyplomowe International Finance?

Jeśli masz już tytuł inżyniera, licencjata lub magistra i chciałbyś poszerzyć wiedzę oraz zdobyć dodatkowe kwalifikacje – najlepszym wyborem będą studia podyplomowe. W czasach, kiedy wykształcenie wyższe jest powszechne i nie tak prestiżowe, jak dawniej, nieustanne kształcenie jest nieodzowne. Tego typu studia pomagają zdobyć dodatkową specjalizację oraz kompetencje cenione w oczach pracodawców. Studia podyplomowe podjąć można z dziedziny, w której dotychczas zdobywało się wykształcenie, ale nie jest to koniecznością. Dlatego, jeżeli dopiero teraz zapragnąłeś wejść na rynek szeroko pojętej branży finansów, polecamy kierunek International Finance przygotowany przez Szkołę Główną Handlową w Warszawie oraz EY Academy of Business (więcej informacji tu: https://www.academyofbusiness.pl/pl/international-finance,33/#scroll). Kierunek przygotowany został z myślą o osobach, które nie zajmują się zawodowo finansami a chciałyby rozpocząć karierę w finansach. Udział w kursie mogą wziąć przedstawiciele różnych branż z sektora prywatnego i publicznego. Udziału w zajęciach to świetna okazja, aby poznać branżę finansową od podszewki oraz dowiedzieć się wszystkiego o rządzących nią mechanizmach.

Intensywny kurs pod okiem ekspertów

Program studiów opracowany został tak, aby studenci przede wszystkim uczyli się praktycznego zastosowania nauczanych koncepcji. Studia International Finance to intensywny kurs, będący połączeniem wykładów oraz warsztatów z analizą rzeczywistych przypadków. Nie brakuje również zagadnień do rozważenia podczas samodzielnej nauki. W razie potrzeby słuchacze mogą, rzecz jasna, kontaktować się z wykładowcą poza zajęciami. Główne obszary, na jakie położono nacisk, opracowując formułę kursu to: strategie finansowe, sprawozdawczość i analiza finansowa w oparciu o MSSF w porównaniu do US GAAP, planowanie strategiczne, monitoring i controlling. Warto podkreślić,  że wszystkie zajęcia prowadzone są w języku angielskim. Poza nabywaniem wiedzy z zakresu finansów słuchacze poprawią więc również znajomość Business English. Atutem kursu jest również kadra – wśród osób prowadzących zajęcia znajdują się zarówno najlepsi wykładowcy uniwersyteccy, jak i praktycy z doświadczeniem na rynku lokalnym i międzynarodowym.

Dlaczego warto wybrać studia podyplomowe International Finance?

Studia na kierunku International Finance to wręcz idealny pierwszy rok na drodze do sukcesu w branży finansów. Naukę zaczyna się od podstaw, by szybko przejść do poziomu zaawansowanego. W cenie studiów każdy słuchacz otrzymuje dodatkowo świetnie opracowane materiały książkowe. Podczas zajęć studenci mogą w pełni czerpać z wiedzy pracowników naukowych oraz praktyków chętnie dzielących się swoim doświadczeniem. Zdobyte w ten sposób informacje poszerzają standardowy zakres wiedzy znajdujący się w podręcznikach akademickich. Absolwent kierunku nabywa szereg praktycznych umiejętności m.in. w podejmowaniu decyzji finansowych na każdym poziomie. Potrafi oszacować wartość przedsiębiorstw oraz rozumie wzajemne relacje w zakresie inwestowania i finansowania. Program studiów skonstruowany został tak, aby podczas trwania kursu przekazywać słuchaczom kompleksową wiedzę o rynku finansów, nie pomijając zagadnień takich, jak analiza ryzyka w biznesie czy planowanie przejęć i fuzji. Absolwenci są przygotowywani do wykorzystania nabytych umiejętności w praktyce podczas przyszłej pracy zawodowej.

Co po studiach? Czyli perspektywy pracy w finansach

Osoby kończące studia są w pełni przygotowane, by rozpocząć karierę w finansach. Gruntowna wiedza z tego zakresu pomaga absolwentom odnieść sukces w różnorakich branżach. Po ukończeniu kierunku International Finance możesz pracować chociażby w bankowości, podatkach, księgowości czy controllingu. Formuła kursu uwzględnia również ćwiczenia umiejętności przydatnych na stanowiskach kierowniczych w działach niepowiązanych z finansami. Jako absolwent studiów z zakresu finansów znajdziesz zatrudnienie zarówno w wielkiej korporacji, ale możesz też prowadzić własną działalność gospodarczą. Znajomość mechanizmów rządzących branżą finansową przydaje się także osobom pracującym w działach marketingu, administracji, sprzedaży czy HR. Perspektywy zatrudnienia po studiach podyplomowych International Finance są bardzo szerokie. Zapisz się więc na kurs i przekonaj sam, jak szybko możesz zdobyć gruntowną wiedzę o branży finansowej!

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here