Gdzie pracować jako ratownik medyczny?

0
2244

Jeżeli interesujesz się pracą ratownika medycznego, to być może zastanawiałeś się w jakim miejscu znajdzie zatrudnienie. Okazuje się że jego praca, wiedzę, a także cechy charakteru przydadzą się nie tylko w szpitalu, ale również w innych instytucjach na rynku. Przekonaj się, gdzie znajdziesz możliwość i miejsc, których ratownik medyczny może znaleźć posadę. 

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/gdzie-moze-pracowac-ratownik-medyczny/

Pogotowie ratunkowe

No i oczywiście wyborem jest praca ratownika w karetce. To właśnie tam najczęściej ratownik medyczny znajduje zatrudnienie. Może on pracować jako osoba, która dokonuje opieki medycznej nad pacjentem lub jako kierowca. Praktyk ci pokazują, zatrudnienie etatowe nie jest na pogotowiu ratunkowym wspierane przez różne formy cywilnoprawne z samozatrudnieniem włącznie. Do innych form pracy na pogotowiu będzie należało stanowisko dyspozytora. Aby pracować w takim trybie, potrzebny jest przynajmniej 5 lat stażu zawodowego.

Ratownik medyczny i szpitalny oddział ratunkowy

To właśnie Tam znajduje się sporo pracy dla ratownika medycznego. Szpitalny Oddział Ratunkowy, czyli w skrócie SOR działa w ramach państwowego systemu ratownictwa. Nie jeździ się wtedy kredką na akcję, ale pracuje się stacjonarnie. Praca na oddziale przez co, że jest stresowa, pozostaje bardzo zbliżona do pracy w pogotowiu.

Praca na oddziałach szpitalnych

W miejscach, gdzie brakuje pielęgniarek, ratownicy medyczni również są bardzo potrzebne. Jest to bardzo ważne w przypadku nagłej akcji epidemii lub katastrofy naturalnej. Usługi ratownika medycznego zostaną przyjęte na oddziałach intensywnej opieki medycznej, chirurgii, neurochirurgii lub interny.

Służby mundurowe

Praca policjanta, strażnika celnego lub żołnierza nie jest tylko i wyłącznie pracą trwającą w trakcie wojny. Wiąże się ona z ryzykiem narażenia zdrowia oraz życia. Służby mundurowe potrzebują w swoich szeregach osób o wykształceniu i praktyce medycznej, które będą spieszył y w przypadku wypadku czy katastrofy. Również tam ratownik medyczny może liczyć na zatrudnienie.

Zobacz też: http://www.rta.com.pl/praca-ratownika-medycznego/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here