Jaką myszkę kupić?

0
1947

Myszka jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia biura. Dzięki niej znacznie łatwiej obsługuje się wiele programów i wykonuje się obowiązki zawodowe. Mysz komputerowa przydaje się również w czasie wolnym. Sięgają po nią gracze oraz osoby surfujące po sieci. Jeżeli zastanawiasz się, jaką myszkę wybrać, sprawdź, na jaki typ urządzenia postawić.

  1. Mysz przewodowa – niezawodna klasyka
  2. Mysz bezprzewodowa – wygodne rozwiązanie dla mobilnych
  3. Którą mysz wybrać?

Korzystnie z myszki komputerowej znacznie ułatwia obsługę wielu programów, aplikacji i gier. „Gryzoń” przydaje się niemalże każdemu, dlatego nawet właściciele laptopów z czułym touchpadem decydują się na zakup klasycznej myszy. Jaki model wybrać, jeżeli chce się kupić myszkę komputerową – przewodowy czy bezprzewodowy?

Mysz przewodowa – niezawodna klasyka

Myszy przewodowe mają grono zagorzałych zwolenników, pomimo że na rynku dostępnych jest wiele myszek bezprzewodowych. Dzieje się tak ze względu na niezaprzeczalne zalety modeli z tradycyjnym połączeniem na kabel. Przede wszystkim zaletą myszek przewodowych dostępnych w ofercie https://www.oleole.pl/myszy-komputerowe,komunikacja-z-komputerem_2!przewodowa.bhtmldowa.bhtml jest niewielki input lag. Pod tym hasłem kryje się opóźnienie, które pojawia się pomiędzy ruchem myszką przez użytkownika a ruchem kursora na ekranie. Brak opóźnień jest istotny zwłaszcza dla graczy i grafików, którzy chcą jak najdokładniej przenosić ruchy ręki na ekran. Mysz przewodowa z wysokiej półki jest tak wydajna, że input lag nie wynosi nawet setnej części sekundy.

Kolejnym atutem myszy przewodowych jest niska waga. Myszka na kablu jest pozbawiona wewnętrznego akumulatora, gdyż jest zasilana za pomocą przewodu podłączonego do komputera. Dzięki temu jest lekka i łatwo się prowadzi, co ma znaczenie zwłaszcza podczas wielogodzinnego użytkowania sprzętu.

Mysz bezprzewodowa – wygodne rozwiązanie dla mobilnych

Myszka bezprzewodowa z oferty takiej jak https://www.oleole.pl/myszy-komputerowe,komunikacja-z-komputerem_2!bezprzewodowa.bhtml jest sporym udogodnieniem dla osób, które cenią sobie mobilność. „Gryzoń” pozbawiony kabla łączy się z komputerem za pomocą Bluetooth lub technologii radiowej, dlatego działa precyzyjnie bez konieczności podłączania za pomocą przewodu. Dzięki temu z biurka znika plątanina kabli, a z komputera wygodnie korzysta się nawet w kawiarni lub w podróży.

Mysz bezprzewodowa jest zasilana za pomocą akumulatora. Zwykle jest on wbudowany na stałe, a jego ładowanie odbywa się poprzez podłączenie myszy do komputera specjalnym kable. Po kilku godzinach ładowania mysz jest ponownie gotowa do użytku. Część modeli jest zasilana za pomocą zwykłych baterii. Ich wymiana jest konieczna najczęściej po kilkudziesięciu godzinach pracy.

Którą mysz wybrać?

Wybór pomiędzy myszką przewodową i bezprzewodową powinno się uzależnić od swoich rzeczywistych potrzeb. Dla graczy i bardzo wymagających użytkowników polecane są modele myszy przewodowych z wysokiej półki. Takie modele działają precyzyjnie bez opóźnień i nie rozładowują się w czasie pracy. Myszki bezprzewodowe są natomiast lepszym wyborem dla osób, którym zależy na jak największej mobilności. Mysz bez kabla z reguły lepiej sprawdza się w przypadku studentów oraz osób pracujących w zawodach wymagających częstego podróżowania i spotykania się z klientami. Bez względu na to, na jaki model myszy się postawi, powinno się pamiętać, że najtańsze sprzęty z marketów nigdy nie są dobrym wyborem. Zawsze powinno się stawiać na urządzenia wyższej klasy dostępne w sklepach komputerowych i elektronicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here