Jak znaleźć biuro do wynajęcia w Warszawie?

0
1535

Wybór odpowiedniej lokalizacji na wynajęcie biura ma dla firmy kluczowe znaczenie. Właściwe miejsce i standard lokalu rzutują na opinie o danym przedsiębiorstwie, co z kolei odgrywa istotną rolę w kontekście jego rozwoju.

O wyborze biura do wynajęcia decyduje szereg różnych aspektów. Konieczne jest określenie kryteriów, które lokal musi spełnić w konkretnym przypadku. Przy tej okazji warto nadmienić, iż największymi zasobami biurowymi w Polsce dysponuje Warszawa. Posiadanie biura w stolicy przydaje firmie prestiżu.

Cena to nie wszystko

Wysokość czynszu nie jest główną przesłanką, jaką powinni kierować się przedsiębiorcy szukający stosownej siedziby dla swojego biznesu. Nie oznacza to oczywiście, że czynnik ekonomiczny nie ma żadnego znaczenia, niemniej należy przypomnieć, iż lokale biurowe przeznaczone do wynajęcia różnią się nie tylko ceną, ale i standardem, powierzchnią użytkową oraz lokalizacją. Wynajęcie taniego biura w niezbyt atrakcyjnym miejscu może poważnie nadszarpnąć reputację firmy i odciąć ją od nowych klientów.

Najlepsze biuro do wynajęcia – czyli jakie?

Nie istnieje zdefiniowana klasyfikacja lokali biurowych, lecz deweloperzy wyróżniają cztery kategorie biur, a mianowicie: A, B, B+ i C. A jest tutaj najwyższym oznaczeniem – kryje się za nim biuro, które m.in. ma świetnie wykończone pomieszczenia, klimatyzację, pojemny parking i dźwiękoszczelne okna. Znajduje się w bardzo dogodnym położeniu – łatwo tu dotrzeć zarówno samochodem, jak i środkami transportu publicznego. W interesie wynajmującego nieruchomość jest postawienie na wygodę pracowników i klientów.

Lokalizacja – klucz do sukcesu

Największym powodzeniem cieszą się biura usytuowane w centrach miast. W Stolicy najbardziej pożądane są biura do wynajęcia w Centrum Warszawy oferujące 1,5 mln m kw. powierzchni biurowych. Poszukiwane są również biura do wynajęcia na Mokotowie. Ze wszystkich niecentralnych stref biurowych w stolicy dynamicznie rozwijający się Mokotów to dzielnica najdogodniejsza do prowadzenia firmowego biura (łącznie 1 mln m kw. powierzchni biurowych).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here