Wypoczynek na łonie natury – spływ kajakiem

0
1492

Nic nie koi nerwów tak dobrze jak kontakt z naturą i delikatny szum wody. Dodajmy do tego nieco wysiłku fizycznego a otrzymamy doskonały przepis na aktywny wypoczynek. W tę recepturę idealnie wpisują się spływy kajakowe.

Gdy pogoda dopisuje, słońce świeci i zachęca do wyjścia na świeże powietrze, warto zarezerwować dzień wolny na krótką wyprawę. Praktycznie w całej Polsce znajdziemy urokliwe rzeki oraz sporo wypożyczalni i przystani kajakowych. Gdziekolwiek nie mieszkamy, z pewnością mamy mniej niż godzinę drogi do najbliższego spływu. Jest to okazja, z której trzeba koniecznie skorzystać.

Zanim wybierzemy się na wyprawę, warto wpierw dobrze się przygotować. Standardowy ekwipunek mamy szanse znaleźć w sklepach sportowych, jednak jeśli chcemy szybko i bezproblemowo uporać się z zakupami, najlepiej skorzystać z sklepu internetowego. Pod adresem www.gokajak.com z pewnością znajdziemy wszystko, co może się nam przydać podczas wodnej wyprawy.

 

  • Co zabrać na kajaki?

 

Przygotowując się na spływ, pamiętajmy przede wszystkim o najważniejszym – kamizelkach ratunkowych i asekuracyjnych. Większość wypożyczalni oferuje wynajem również ich, jednak zawsze wygodniej jest mieć własne. Dotyczy to zwłaszcza kamizelek dla dzieci, w przypadku których lepiej zainwestować w kamizelkę ratunkową. Zapewni ona nie tylko większe bezpieczeństwo w razie wypadku, ale i ograniczy ruchliwość dziecka, dzięki czemu będzie mniejsza szansa że maluch w ogóle wypadnie za burtę. Standardowe kamizelki asekuracyjne dostępne w wypożyczalniach nie zapewnią takiego samego spokoju ducha.

Poza kamizelkami warto zainwestować w worki, czy plecaki wodoszczelne na nasz ekwipunek. Nawet w razie wywrotki nic nie stracimy, ani nie zniszczymy. Wszystko będzie bezpiecznie ochronione przed zamoczeniem i rozsypaniem, a przecież łatwiej wyłowić pojedynczy plecak, niż setkę drobiazgów.

Jeśli chodzi o ubrania to na spływ w pogodny, ciepły dzień wystarczą zwykłe dresy. Grunt, żeby było nam wygodnie i nic nie krępowało naszych ruchów. Zadbajmy tylko by nasze buty były nieprzemakalne, ewentualnie możemy sprawić sobie skarpety neoprenowe. Na wycieczki w bardziej wymagających warunkach wypada lepiej się przygotować… ale to temat na zupełnie inny artykuł.

Jak widać, przygotować się na kajaki możemy bardzo szybko i bez wielkich problemów. Wystarczy wybrać odpowiednią rzekę i ruszyć w podróż. Pamiętajmy tylko o zdrowym rozsądku, a każda przeszkoda będzie tylko kolejną przygodą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here