Praca i zarobki w Trójmieście. W jakich zawodach zarobisz najlepiej w Gdańsku, Gdyni, Sopocie?

0
4817

Jak wygląda rynek pracy w Gdańsku, w Gdyni i w Sopocie? Na jakie zarobki można liczyć w Trójmieście? W których branżach da się osiągnąć najwyższy dochód? Podpowiadamy!

Praca i zarobki w Gdańsku

Gdańsk to jedno z największych polskich miast. Co więcej, jest miejscowością bardzo zaludnioną. Mimo to ludzie nie mają w Gdańsku problemów ze znalezieniem jakiejkolwiek pracy. Ponadto mieszkańcy miasta bez trudu znajdują satysfakcjonujące zatrudnienie. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że od razu z wysokimi zarobkami. Nawet, jeśli ktoś pozostaje bez zatrudnienia, to wie, że ogłoszenia o pracę w Gdańsku publikuje serwis praca.money.pl, na którym można wyszukać interesujące oferty. Których jest najwięcej? Na jakie zarobki można liczyć w Gdańsku?

Okazuje się, że średnia pensja w Gdańsku wynosi około 4500 zł brutto. Tak więc jest to niewiele mniej niż średnia ogólnopolska. A gdzie można liczyć na najlepsze zarobki w Gdańsku? Oczywiście na najwyższych stanowiskach zawodów wymagających specjalizacji. Tak więc najwięcej zarabiają pracownicy przedsiębiorstw IT. Z wysokimi zarobkami mogą się liczyć również specjaliści z firm ubezpieczeniowych i finansowych, w tym głównie kontrolerzy finansowi. Niewiele niższe zarobki mają osoby, które pracują w obrocie nieruchomościami i w transporcie.

Najmniej zarabiają w Gdańsku pracownicy sektora hotelarstwa i gastronomii, a także pracownicy ochrony i sklepów z odzieżą, dodatkami i biżuterią.

Jak wygląda rynek pracy w Gdyni?

Gdynia jest drugim co do wielkości miastem na Pomorzu. Zarobki są jednak nieco niższe niż w stolicy województwa, ale to kwestia około 200 zł w średniej. W Gdyni sytuacja na rynku pracy jest podobna do Gdańska. Na najwyższe zarobki mogą liczyć pracownicy branży IT. Na wysokość pensji nie mogą narzekać również ci, którzy pracują przy nieruchomościach, finansach i w bankowości, a nawet w przemyśle i w transporcie.

Tak jak i w Gdańsku, tak w Gdyni najmniej zarabia się w gastronomii i hotelarstwie. Co więcej, zatrudnienie w firmach tego sektora w dużej mierze zależne jest od sezonu. Niewiele też zarabia się w branży budowlanej.

Jakie są zarobki w Sopocie?

A jak wygląda sytuacja w Sopocie? Zarobki są jeszcze niższe, bo średnia pensja wynosi około 4000 zł brutto. Oczywiście tak jak w poprzednich miastach, taki tutaj na czele są zarobki osób pracujących w technologiach IT. Dobrze zarobki są również w bankowości, mediach i reklamie, przemyśle. Najgorzej jest w handlu, hotelarstwie i gastronomii, a także w sektorze publicznym.

W jakich zawodach najlepiej zarobisz w Trójmieście?

Podsumowując, w Trójmieście na najwyższe zarobki mogą liczyć osoby, które chcą pracować w branży IT. Im lepsza specjalizacja, tym większy dochód. Na wysokie wypłaty liczyć mogą też pracownicy szeroko pojętych finansów, w tym bankowości.

Oczywiście nie można nie podkreślić, że na wysokość zarobków wpływ ma wyższe wykształcenie, znajomość języka angielskiego i posiadanie innych umiejętności, które doceniane są w miejscu pracy. Staż pracy ma również ogromny wpływ na to, ile się zarabia w Trójmieście. Wielu pracowników zajmuje swoje stanowiska powyżej 3 lat.

Najwięcej ofert pracy z Trójmiasta jest właśnie z branży IT, ale i z obsługi klienta oraz sprzedaży. W Trójmieście poszukuje się też pracowników na produkcję, do logistyki i transportu, finansów i bankowości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here