Sale konferencyjne – dawniej i obecnie

0
1221

Nie tak dawno, bo jeszcze dekadę temu sale konferencyjne były aranżowane w typowy sposób dla miejsc przeznaczonych do pracy i nauki. Dzisiaj nie przypominają one jednak w żaden sposób „szkolnego” wystroju, kiedy to cechami charakterystycznymi były niewygodne krzesła i tablica w czołowym punkcie sali. Obecnie stawia się na wygląd wnętrz, a projektanci pracują tak, aby stworzyć miejsca przytulne, komfortowe i pobudzające do wysiłku umysłowego oraz kreatywnego myślenia. Klimat panujący podczas wydarzenia, będący częściowo skutkiem odpowiedniej jego oprawy, a więc także wyglądu sali i jej wyposażenia jest gwarantem do pozytywnego odbioru eventu przez uczestników.

Idealna sala konferencyjna, jak powinna wyglądać?

Urządzenie sali konferencyjnej to niemałe wyzwanie. Na początek, warto zacząć od określenia, dla jakiej liczby uczestników ma być przeznaczona – to najpierw pod tym kątem należy rozważyć jej wielkość, aranżację przestrzeni i umeblowanie. Kolejnym istotnym czynnikiem jest charakter spotkań, którym ma być dedykowana i tutaj główną rolę gra zdecydowanie rodzaj mebli. Jednak bez względu na to, czy będą to spotkania mniej lub bardziej oficjalne, wszystkie meble powinny być ergonomiczne, a więc praktyczne, funkcjonalne i wygodne.

W przypadku, gdy sala konferencyjna ma być miejscem do wysokich rangą spotkać biznesowych, dobrze jest wtedy postawić na bardziej eleganckie wyposażenie. Mówiąc o wyposażeniu, oczywistą sprawą jest, że nie tylko meble są sprawą zasadniczą – równie ważne jest wyposażenie audiowizualne i zaplecze techniczne. Nie może się obejść bez klimatyzacji, odpowiedniej wentylacji oraz możliwości zaciemnienia pomieszczenia. Szybki Internet bezprzewodowy, projektor z rozwijanym ekranem, mikrofony i odpowiedni system nagłaśniający – to z kolei sprzęty absolutnie niezbędne.

Nowoczesne sale konferencyjne proponują także wiele udogodnień, jeśli chodzi o profesjonalny sprzęt multimedialny i nowe technologie, np.: wideokonferencje w rozdzielczości HD, streamingi video czy możliwości nagrywania, dowiedz się więcej na https://i-viewmeetings.pl/.

Równowaga dekoracyjna kluczem do sukcesu

Aby stworzyć przyjemny nastrój i poczucie komfortu, w sali konferencyjnej powinny przeważać kolory jasne i ciepłe. Nie można jednak przesadzać ani z ich liczbą, ani z ilością dodatków dekoracyjnych. Goście nie powinni mieć wrażenia, że pomieszczenie jest „zagracone”, lub zbyt krzykliwe. W przypadku akcesoriów zdobniczych, np. obrazów czy kwiatów warto zdecydować się na ich mniejszą ilość, ale niech będą to rzeczy, które wpasują się w stylistykę pomieszczenia i podkreślą jego charakter, tak, ażeby wszystkie elementy składające się na wystrój sali konferencyjnej tworzyły spójną całość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here