Szafy ubraniowe dla pracowników – zalety oraz koszt

0
1123

Zakładając firmę, w której mamy zamiar zatrudniać pracowników, musimy zatroszczyć się o zaplecze socjalne. Niezależnie od pory roku zawsze mamy ze sobą jakieś zbędne rzeczy, które będą nam przeszkadzać w pracy lub po prostu odzież na przebranie. Idealnym rozwiązaniem do przechowywania są szafy ubraniowe dla pracowników.

Zalety – czyli co zyskamy inwestując w szafy ubraniowe

Każdy z nas zapewne ją widział i miał z nią do czynienia. Możemy je spotkać na basenach, w siłowniach, salach wychowania fizycznego i w zakładach pracy. Ich zastosowanie z roku na rok rośnie. Coraz bardziej są też doceniane nawet przez dekoratorów wnętrz przy projektowaniu industrialnych wnętrz loftowych mieszkań. Prosta konstrukcja, wysoka wytrzymałość, łatwa konserwacja i powierzchnie pomagające w utrzymaniu czystości sprawiają, że popularne szafki pracownicze znalazły już szereg zastosowań. Najpopularniejsze miejsce, w którym są wykorzystywane to nadal pracownicze szatnie. Jak pomieścić szatnię dla 10 osób w małym pomieszczeniu? Nic prostszego. Na bardzo małej przestrzeni jesteśmy w stanie dobrać szafki dające nam miejsce dla każdego z nich. Mamy do wyboru szafki dzielone pionowo, poziomo, szafki w kształcie litery L, które przy szerokości szafy 30 cm już mieszczą przestrzeń dla minimum 2 osób. Mamy możliwość zastosowania szafek modułowych, które łączą kilka szafek w jednym segmencie, co pozwala zaoszczędzić nam zarówno finanse, jak również kilka centymetrów dodatkowej przestrzeni. Producenci szukają coraz to sprytniejszych i nowszych rozwiązań pozwalających na przyjemniejsze i łatwiejsze korzystanie z ich produktu. Możemy dobrać meble z półkami, drążkami, haczkami. Specjalne wnęki, przegrody, półki na buty to wszystko, co ma poprawić komfort użytkowania i bezpieczeństwo pozostawionych w szafce rzeczy. Dodatkowe zabezpieczenia, w postaci zamków kluczowych, łódkowych, szyfrowych lub nawet depozytowych, sprawiają, że każdy pracownik może być spokojny o swoje mienie i skupić się na pracy. Aby zapewnić komfort w korzystaniu z szafek, dostępne są również wersje z ławeczkami. Dla większych przestrzeni zamontowanymi na stałe. Dla szatni o mniejszych metrażach wysuwane z lub spod szafki, które stanowią rewelacyjne rozwiązanie łączące wygodę i niewielkie wykorzystanie miejsca.

Ważnym parametrem technicznym jest też system wentylacji szafki, który został przewidziany w drzwiczkach. Dzięki temu wnętrze szafki ma zapewnioną stałą cyrkulację powietrza. Ważną zaletą szafek ubraniowych jest również możliwość wykonania z różnych materiałów o różnej wytrzymałości i zastosowaniu. Producenci pozawalają na wybór materiału drzwiczek między standardowymi wykonanymi z metalu a płytą laminowaną, MDF, HLP, a nawet pleksi. Każda z tych opcji pozwala na spersonalizowanie szafki. Można wybrać kolor, wzór np. drewnopodobny lub wykonać dowolny nadruk nadający, meblowi indywidualny styl i charakter. Szafki dostarczane są w jednym kawałku, przez co nie ma problemu z ich montażem. Po rozpakowaniu z folii są całkowicie gotowe do użytku. Nie tracimy czasu na bieganie z narzędziami i kombinowanie, który element do czego. To niesamowita wygoda i ułatwienie, a zarazem stanowi sedno trwałości tej konstrukcji i jej wytrzymałości.

Poniżej krótkie podsumowanie najważniejszych faktów na temat szafek pracowniczych.

Zalety:

• Prosta konstrukcja
• Wysoka wytrzymałość
• Wszechstronne zastosowanie
• Wykonana z metalu, z blachy kwasoodpornej lub ocynkowanej
• Możliwość zakupu z drzwiczkami z metalu, z płyty laminowanej, MDF, HPL lub pleksi.
• Łatwa konserwacja
• Bezproblemowe utrzymanie czystości
• Pojemne
• Możliwość dostosowania do indywidualnych potrzeb – tysiące modeli dostępnych na rynku
• Zajmują mało miejsca – możliwość wyboru podwójnych szafek lub pojedynczych – minimalna szerokość szafki to 30 cm
• Możliwość aranżacji wnętrza: półki, drążki, haczyki, wnęki, przegrody, półki na buty
• Możliwość zamknięcia i zabezpieczenia własności pozostawionej wewnątrz – stosowane zamki kluczowe, kłódkowe, depozytowe lub szyfrowe
• Łatwy montaż
• Możliwość spersonalizowania
• Różnorodność kolorystyczna
• Drzwiczki zaprojektowane z systemem wentylacji
• Możliwość wyboru wersji ze wbudowaną ławeczką ułatwiającej przebieranie się (zamontowanymi na stałe, wysuwanymi z wnętrza lub spod szafy) lub daszkiem czy też podstawą
• Dostępne szafki pojedyncze lub modułowe

Ile to może kosztować?

Jak wiadomo, na cenę wpływa wiele czynników. Na rynku dostępnych jest wiele firm produkujących szafki ubraniowe, które wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, dają możliwość niemal nieograniczonego wyboru swoich produktów.Im prostsza konstrukcja, tym niższa cena. Podstawowa szafka dla jednej osoby z miejscem na powieszenie oraz półką kosztuje od około 300 zł. Jeśli planujecie zagospodarować np. szatnię pracowniczą dla kilku lub kilkunastu osób, warto zainwestować w wersję modułową, która łączy w sobie np. 4 szafki, a jej koszt wynosi około 1000 zł. Można w ten sposób zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak również przestrzeń, którą zyskamy, eliminując ścianki zewnętrze pojedynczych mebli. Za tą samą pojedynczą szafkę w wersji nieco bardziej luksusowej, a mianowicie z drzwiczkami z płyty mdf, z drewnianym deseniem zapłacimy już około 650 zł.

Jeśli zależy nam na zmieszczeniu jak największej liczy pracowników na małej powierzchni można zainwestować w szafki typu L. Jedna szafka przeznaczona jest dla 2 osób a jej koszt to około 500 zł. Podobnie jak w przykładzie opisywanym wcześniej, w wersji modułowej o szerokości 4 szafek (mieszczących 8 osób) wydamy o 300 zł mniej, bo 1700 zł.
Co istotne szafki pracownicze, ze względu na fakt, iż dostarczane są w całości, nie wymagają montażu. Jest to duże ułatwienie i oszczędność, ponieważ jedyne co musimy zrobić to rozpakować i ustawić w miejscu, które nam odpowiada. Nie potrzebujemy do tego ani specjalisty, ani żadnych narzędzi. A zaoszczędzone na montażu pieniądze możemy przeznaczyć na dodatkowe udogodnienia w naszych szafkach, takich jak wieszaki i ekstra półki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here