Terminal płatniczy – opłacalna inwestycja

0
4740

Płatność kartą to we współczesnym świecie standard. Coraz więcej osób przyzwyczajonych jest do tego, że korzysta wyłącznie z płatności kartą lub telefonem. Coraz więcej osób nie nosi ze sobą gotówki. Właściciele sklepów oraz salonów usługowych muszą się do tej zmiany dostosować. Praktyka pokazuje bowiem, że kto nie ma terminala płatniczego, ten ma coraz mniej klientów.

  1. Jak wybrać terminal płatniczy?
  2. Rodzaje terminali płatniczych

Jak wybrać terminal płatniczy?

Terminale płatnicze (POS) pozwalają uregulować należność za pośrednictwem karty płatniczej, coraz częściej również tej wgranej do smartfona. Coraz mniej osób nosi przy sobie gotówkę. Terminal sprawdza się również w sytuacji, gdy klient nie jest przygotowany na uiszczenie w gotówce opłaty, która może być wyższa niż początkowo zakładał. Wybierając konkretny terminal płatniczy, warto precyzyjnie wyznaczyć wymagania w stosunku do takiego sprzętu. Aby ułatwiał on codzienną pracę, powinien być dostosowany do potrzeb konkretnego miejsca. Znaczenie może mieć więc jego mobilność, a także rozmiary. Nie bez znaczenia są także jego koszty, dlatego przed zakupem warto zapoznać się z ofertą dostępną na rynku. Cena to jednak nie jedyne kryterium oceny. Najważniejsze jest dostosowanie urządzenia do potrzeb konkretnego miejsca, typu działalności i oczekiwań klientów.

Rodzaje terminali płatniczych

Najpopularniejsze są obecnie dwa typy terminali płatniczych: urządzenie mobilne i stacjonarne. Pierwszy model sprawdzi się idealnie na przykład w kawiarniach i restauracjach, gdzie mobilność ma duże znaczenie. Klienta nie trzeba zapraszać do kasy, zamiast tego kelner może podejść z urządzeniem do stolika i tam zrealizować płatność. W przypadku salonów kosmetycznych lub punktów sprzedaży mobilność będzie miała mniejsze znaczenie, natomiast ważny będzie rozmiar urządzenia. Chodzi bowiem o to, aby nie zabierało ono zbyt dużo miejsca. Bezprzewodowe urządzenie nie będzie tutaj konieczne, choć oczywiście można rozważyć zakup również takiego modelu. W jednym i drugim przypadku liczy się również bezpieczeństwo transakcji, jak i wytrzymałość samego urządzenia.

Wybierając firmę, u której zrealizowany będzie zakup warto wziąć pod uwagę również to, czy firma oferuje pomoc w dopełnieniu formalności związanych z uruchomieniem takiego sposobu płatności, jak również instalacji samego terminala. Nadal spora część właścicieli różnego typu punktów nie decyduje się na to rozwiązanie, ponieważ nie ma czasu, aby zająć się przygotowaniem formalności z tym związanych, dlatego też coraz większa liczba producentów terminali płatniczych oferuje w tym zakresie swoją pomoc.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here