Zdrowy benefit dla pracowników? Może warzywa i owoce?

0
659

Tym, co przyciąga pracowników do danego pracodawcy są dziś nie tylko odpowiednie zarobki i warunki pracy, ale również dodatkowe benefity. Pracownicy wiedzą, że znalezienie dobrego, rzetelnego specjalisty nie jest dziś proste. Dlatego stawiają coraz większe wymagania. Wśród wielu benefitów cieszących się popularnością i docenianych przez personel są warzywa i owoce do biura.

Jakie benefity mogą oferować pracodawcy?

Liczba benefitów, które wchodzą w grę jest naprawdę bardzo duża. Standardem jest dzisiaj dodatkowe ubezpieczenie medyczne, które zapewnia pracownikom możliwość korzystania z bezpłatnej opieki lekarskiej w dobrych przychodniach. Dofinansowanie do karnetów na siłownię, basen czy biletów do kina bądź teatru to kolejny benefit, który jest pożądany przez pracowników. Owoce i warzywa, po które personel może sięgać bez ograniczeń i bez ponoszenia dodatkowych kosztów to jeden z tych benefitów, który dostępny jest dla każdego zatrudnionego bez względu na preferencje dotyczące spędzania wolnego czasu.

Jak działają benefity pracownicze?

Benefity pracownicze wywierają bardzo korzystny wpływ na pracowników. Przede wszystkim wywołują w personelu poczucie przywiązania do pracodawcy i wdzięczności za to, co oferuje. W efekcie pracownicy bardziej angażują się w pracę, chętniej wykonują swoje obowiązki, nie są tak skorzy do korzystania ze zwolnień lekarskich. Benefity bezpośrednio przekładają się na mniejszą absencję pracowników w pracy. Świadczenia pozapłacowe przywiązują również pracowników do pracodawcy. Oznacza to, że zdecydowanie trudniej jest im podjąć decyzję o zmianie pracy. Inwestując w benefity, tworzy się więc zgrany, zaangażowany i przede wszystkim trwały zespół.

Dlaczego benefity w postaci warzyw i owoców to dobry wybór?

Warzywa i owoce to benefity, które działają dokładnie tak, jak opisaliśmy to powyżej. Dodatkowo są sposobem na to, aby zatroszczyć się o zdrowie swojego personelu. Zarówno warzywa, jak i owoce to zdrowe przekąski, które dostarczają szeregu witamin i minerałów niezbędnych do budowania odporności organizmu. Zapewniając pracownikom takie benefity, można liczyć na to, że odżywiają się oni bardziej zdrowo, rezygnując w pracy z podjadania solonych orzeszków, pełnych tłuszczy trans ciastek czy dostarczających ogromnych ilości cukru gotowych batonów. Warzywa i owoce gwarantują lepszą pracę mózgu, chronią przed chorobami, a tym samym przekładają się na lepszy poziom koncentracji, większe zaangażowanie w pracę i mniejszą absencję chorobową. Są więc benefitem, w który naprawdę warto zainwestować.

Jakie owoce i warzywa wybrać?

Decydując się na taki benefit, warto postawić na usługi doświadczonej firmy zajmującej się dostarczaniem świeżych owoców i warzyw. Można wówczas wybrać owoce i warzywa, które trafią do pracowników, a jednocześnie mieć pewność, że będą to produkty naprawdę wysokiej jakości.

Benefity pracownicze w formie warzyw i owoców to świetny pomysł. Z całą pewnością zostaną one docenione przez pracowników, którzy dzisiaj oczekują od pracodawcy czegoś więcej niż tylko pensji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here